11 šikovných spôsobov, ako dostať rybí zápach z rúk

Milujete rybárčenie a dokonca vám nevadí manipulovať s rybami po opustení rybárskej lode, ale jedna vec, ktorú nemôžete vydržať, je zápach rýb, ktorý sa príliš dlho drží na vašich rukách. Vyskúšali ste mydlo a vodu, aby ste minimalizovali zápach, ale bez úspechu. Ako dostať rybí zápach z rúk?

Tu je niekoľko spoľahlivých a skutočných metód na odstránenie zápachu rýb z vašich rúk:

 • Zubná pasta
 • Cilantro
 • Pasta zo sódy bikarbóny
 • Detské obrúsky
 • Ocot a citrón
 • Prípravok na dezinfekciu rúk
 • Nehrdzavejúca oceľ
 • Kávová usadenina
 • Kečup
 • Soľ
 • Slané krekry

Áno, vieme, aké nekonvenčné a dokonca priam divné sú niektoré z týchto návrhov, no majte s nami pokoj. Keď ich vyskúšate sami, budete sa chcieť podeliť o tieto triky na odstránenie rybieho zápachu so všetkými svojimi kamarátmi rybármi!

Rybí zápach na rukách? Vyskúšajte týchto 11 metód na odstránenie zápachu

Zubná pasta

Začnime s naozaj zvláštnym, však? Aj keď na zuby bežne používate zubnú pastu, dá sa povedať aj to, že si ju natriete na ruky.

Ak chcete použiť túto metódu, zapnite najbližší kohútik alebo kohútik, aby bola voda teplá. Navlhčite si ruky vrátane chrbtov. Ak aj vaše paže voňajú ako ryba, namočte si ich.

Potom vytlačte trochu zubnej pasty z tuby do dlane. Nepotrebujete viac zubnej pasty, ako by ste použili pri čistení zubov, pokiaľ nemusíte čistiť po lakte. Potom je v poriadku vytlačiť trochu viac zubnej pasty.

Začnite si vtierať zubnú pastu do pokožky rovnakým spôsobom, ako by ste si to robili pleťovou vodou alebo balzamom. Bude to cítiť trochu divne, najmä ak je vaša zubná pasta skôr drsnejšia ako hladká, ale choďte s ňou.

Keď ste si zubnú pastu pekne a dobre rozotreli, prejdite rukami a pažami pod kohútik, kým nezmiznú všetky zvyšky zubnej pasty. Vaša pokožka bude sviežo voňať mätou a rybacia vôňa bude minulosťou.

Prečo to teda funguje? Zubná pasta je navrhnutá tak, aby neutralizovala páchnuce pachy, ako je ranný dych, a zároveň bojuje proti baktériám. Stáva sa, že zubná pasta je účinná aj na páchnuce pachy, ako napríklad rybie pachy.

Odporúčame zubnú pastu so sódou bikarbónou, aby ryby voňali a naozaj preč.

Cilantro

Áno, čítate správne, odporúčame vám použiť koriander na zmiernenie rybieho zápachu na koži.

Čítať  Prečo sa môj snežný skúter nespustí?

Koriander alebo koriander je bylina so zemitou a citrusovou vôňou. Ak ho chcete použiť na odstránenie pachov rýb, budete potrebovať čerstvé listy koriandra, nie sušené veci, ktoré nájdete v plastovej nádobe na regáloch obchodov s potravinami.

Vezmite list koriandra a aplikujte ho všade tam, kde je vôňa rýb najkoncentrovanejšia. Keď skončíte, opláchnite si ruky vodou. Cítite už smradľavú vôňu mŕtvych rýb? To sme si nemysleli!

Táto metóda je oveľa rýchlejšia a menej špinavá ako čistenie zubnou pastou, vďaka čomu je celkom príťažlivá.

Pasta zo sódy bikarbóny

Jedlá sóda funguje ako pohlcovač pachov, čo vysvetľuje, prečo ju vždy vidíte ako prísadu do osviežovačov vzduchu. To tiež vysvetľuje, prečo to tu odporúčame.

Sódu bikarbónu si samozrejme nechcete len tak vysypať na ruky a dobrou správou je, že ani nemusíte. Môžete si pripraviť pastu a potom ňou potrieť prsty ako zubnú pastu.

Potrebujete vodu a sódu bikarbónu v približne rovnakom množstve. Kombinujte ich, kým nevytvoria pastu. Potom vezmite časť pasty, zakryte ju jednou rukou a namydlite ju oboma rukami. Uistite sa, že ste zakryli každý štvorcový palec vašich rúk, ktorý vonia ako ryba.

Zmes sódy bikarbóny nechajte pôsobiť na pokožke možno minútu alebo dve. Potom prejdite rukami pod kohútik a umyte zvyšky sódy bikarbóny. Možno budete musieť použiť mydlo a vodu, ak sú vaše ruky lepkavé alebo páchnu ako jedlá sóda.

Detské obrúsky

Rybári by mali mať vždy vo svojom kufríku balíček detských obrúskov, pretože tieto obrúsky sa budú hodiť najmä pri pretrvávajúcich rybích pachoch.

Rovnako ako niekoľko ďalších produktov, o ktorých sme doteraz diskutovali, detské obrúsky sú určené na neutralizáciu pachov. Aj keď sú tieto pachy zvyčajne skôr fekálne, utierky sú prekvapivo dosť účinné aj pri odstraňovaní zápachu rýb.

Jediné, čo musíte urobiť, je chytiť obrúsok, pretrieť si ním ruky a je to. Detské obrúsky sú dostatočne jemné k pokožke, takže by nemalo dôjsť k podráždeniu a po použití obrúskov si tiež nebudete musieť umývať ruky.

Ocot a citrón

Čo sa stane, keď spojíte dva najsilnejšie čistiace prostriedky? Zbavíš sa tých rybích pachov, stat. Hovoríme, samozrejme, o octe a citróne.

Čítať  7 miest na Zipline v južnej Kalifornii

Ocot dokáže vymazať pachy aj vo vzduchu, zatiaľ čo citrónová šťava je výborným neutralizátorom pachov. Aby ste využili schopnosti oboch, zmiešajte rovnaké množstvo ingrediencií v plytkej nádobe alebo miske a nastriekajte jednu kvapku vášho obľúbeného saponátu.

Miešajte lyžicou a nechajte ingrediencie usadiť pol hodiny. Potom si namočte ruky a vydrhnite. Pre informáciu, ocot a citrónová šťava môžu pôsobiť drsne na citlivú pokožku a akékoľvek rezné rany alebo škrabance na vašich rukách budú páliť alebo štípať, keď ich budete čistiť zmesou octu a citrónu. Napriek tomu táto metóda určite vykoná svoju prácu.

Prípravok na dezinfekciu rúk

Ak mydlo a voda nefungujú na odstránenie rybieho zápachu z vašich rúk, tak prečo by to mal byť dezinfekčný prostriedok na ruky? Je to preto, že dezinfekčný prostriedok na ruky obsahuje prísady, ktoré mydlo na riad neobsahuje, pričom medzi nimi je aj šéf alkoholu.

Navyše, dezinfekčný prostriedok na ruky je najefektívnejší spôsob, ako si vyčistiť ruky, keď nemáte prístup k umývadlu, napríklad pri rybolove. Rybári by mali nosiť dezinfekčný prostriedok na ruky v zadnom vrecku alebo v taške na náradie či výstroj. Ak vaše ruky necítia ryba, potom môžete staviť na vôľu svojho kamaráta! Ocenia vašu štedrosť a vynaliezavosť.

Nehrdzavejúca oceľ

Nie, nehovoríme, že by ste si mali začať šúchať ruky o akékoľvek nerezové časti vašej rybárskej lode. Radšej si nejaké kúpte mydlo z nehrdzavejúcej ocele.

Na prvý pohľad sa toto mydlo nijako nelíši od mydla, ktoré môžete mať vo svojom sprchovacom košíku, ale je.

Mydlo je vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, vďaka čomu je vynikajúcou voľbou na zbavenie sa silných pachov, od rýb až po cesnak. Mydlo z nehrdzavejúcej ocele používate rovnakým spôsobom ako akékoľvek mydlo.

Pravdepodobne sa pýtate, prečo je nehrdzavejúca oceľ účinným odstraňovačom zápachu, však? Nerezová oceľ dokáže zachytiť zlúčeniny síry z rýb, ktoré sú teraz na vašich rukách. Mydlo potom odstráni zlúčeniny, takže vaša pokožka vonia sviežo.

Kávová usadenina

Máte nejakú neuvarenú kávovú usadeninu, ktorú ste použili na prípravu zajtrajšej kávy? Ak vám nevadí vzdať sa svojej čerstvej šálky a namiesto toho si ju vyzdvihnúť v kaviarni, táto nepoužitá kávová usadenina sa vám môže práve teraz hodiť.

Čítať  Chytia baitcastingové prúty viac rýb ako muškárske?

Kávová usadenina je plná dusíka, ktorý bojuje proti zápachu. Kávovú usadeninu môžete použiť vždy, keď si recept na čistenie vyžaduje sódu bikarbónu. Na rozdiel od sódy bikarbóny však bude vaša pokožka voňať vynikajúco, keď použijete kávovú usadeninu ako čistiaci prostriedok.

Kečup

Ide o ďalší dosť netradičný spôsob čistenia, ale verte nám, funguje to. Kečup obsahuje viac ako paradajky, ale aj ocot. Vďaka octovej kyseline octovej sa stal obľúbeným domácim čistiacim prostriedkom, takže v mnohých aplikáciách kečup funguje rovnako dobre.

Otvorte balíček kečupu alebo otvorte fľašu v chladničke. Vyžmýkajte toľko, aby ste si zakryli ruky, ale nie toľko, aby ste robili neporiadok na podlahe v kuchyni. Potrite si kečupom celé prsty a potom mu dajte pár minút.

Pod tečúcim kohútikom si opláchnite ruky od všetkého kečupu. Potom si umyte ruky mydlom, inak budú vaše prsty voňať viac ako paradajky než ryby!

Soľ

Medzi rybármi je tento trochu starý, ale to neznamená, že je neúčinný. Pri aplikácii priamo na ruky páchnuce po rybách má soľ odstrániť zápach. Na tento trik nepotrebujete nič špeciálne okrem bežnej kuchynskej soli.

Ak máte pochybnosti, dovoľte nám vysvetliť, prečo by to malo fungovať. Soľ je odstraňovač pachov, takže jej nanesením priamo na smradľavú pokožku by sa mal pozdvihnúť pach rýb. Pokračujte a vyskúšajte to!

Slané sušienky

Ak ste si mysleli, že káva a kečup sú jediné jedlé možnosti na odstránenie rybieho zápachu, máme ešte jednu: slané krekry.

Tu je návod, ako môžete použiť sušienky. Keď ste doma, umyte si ruky v kohútiku vodou a mydlom ako obvykle. Potom chrumkajte pár slaných jedál a naneste ich na čerstvo umyté prsty. Nechajte krekry pôsobiť minútu alebo dve a potom zvyšky opláchnite vodou.

Záverečné myšlienky

Keď vaše ruky páchnu po rybách, nie ste bez možnosti, ako sa zbaviť neželaného zápachu. Skúste použiť nekonvenčné, jedlé metódy, ako sú slané krekry, kečup alebo kávová usadenina. Spoľahnúť sa môžete aj na nerezové mydlo, soľ, koriander alebo zubnú pastu.

Ak všetko ostatné zlyhá, vždy sa môžete spoľahnúť na bežné čistiace prostriedky, ako je sóda bikarbóna, ocot a citrón. Veľa šťastia!