11 perfektných miest na sánkovanie v blízkosti mesta Provo, Utah

Ak žijete v Prove alebo ste mali to potešenie navštíviť Provo, všimnete si, že sa nachádza na úžasne krásnom mieste na úpätí pohoria Wasatch. Je to ideálne miesto na vychutnanie si zimných aktivít, ako je sánkovanie a tubing.

V blízkosti a v rámci Prova sú rôzne kopce, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí chcú ísť na sánkovanie. V skutočnosti je na výber toľko miest na sánkovanie, že to môže byť skutočne ohromujúce. Netreba sa trápiť! Jediné, o čo sa musíte starať, je, koľko ľudí pozvete!

1. Skalný kaňon

Poloha

2620 N 1200 E, Provo, UT 84604

Rock Canyon sa nachádza v severovýchodnom Prove a je priamo proti horám. Nájdete ju za mačací kútik miestnej univerzity (BYU).

náklady

Zadarmo.

hodiny

Denne od 7:00 do 23:00.

Viac informácií

Rock Canyon je nádherný park nachádzajúci sa na úpätí pohoria Wasatch. Počas zimy sa tento park stáva destináciou pre sánkarov a je miestnym favoritom. Jeho rozľahlé kopce sa môžu pochváliť skokmi, dlhými jazdami a rôznou strmosťou kopcov. Tento park má pre každého niečo a je skvelým miestom, kam priviesť celú rodinu.

Sú tu nielen kopce, ktoré sú ideálne pre dospelých, ale aj menšie kopce, ktoré ponúkajú zábavnú a bezpečnú jazdu aj pre deti.

Táto malebná oblasť na sánkovanie vás ohromí nádhernými výhľadmi. Budete sa sánkovať uprostred týčiacej sa a zasneženej hory Timpanogos, ako aj iných pohorí. Nezabudnite si vziať so sebou fotoaparát, aby ste získali snímky sánkovania vašich detí a úžasných výhľadov.

Čo by ste mali vedieť

Rock Canyon je miestnym favoritom, a preto môže byť počas dobrého snežného dňa veľmi preplnený. Nezabudnite tam prísť skôr ráno alebo neskôr večer, aby ste sa vyhli davom ľudí.

Rock Canyon tiež ponúka mnoho chodníkov, ktoré môžete preskúmať, a detské ihrisko, na ktorom sa môžu hrať. Toto je miesto na sánkovanie, ktoré túto zimu nebudete chcieť preskočiť!

2. Peteetneet Academy

Poloha

10 N 600 E, Payson, UT 84651

Toto hlavné miesto na sánkovanie sa nachádza 15-20 minút južne od mesta Provo v meste Payson.

náklady

Zadarmo.

hodiny

N/A

Viac informácií

Miesto na sánkovanie Peteetneet Academy je ďalším miestnym favoritom medzi tými, ktorí vyrástli v okrese Utah. Nebudete sklamaní týmto úžasným miestom na sánkovanie, ktoré ponúka veľké kopce, ktoré sú dostatočne hladké na to, aby nabrali poriadnu rýchlosť.

V skutočnosti si niektorí ľudia so sebou nevezmú ani sane alebo trubice. Kopce sú dosť strmé a klzké na to, aby sa mohli skĺznuť len v snehových nohaviciach.

Osobne si myslím, že je väčšia zábava, ak si prinesiete sane!

Najlepší kopec na sánkovanie v Peteetneet Academy sa nachádza západne od parkoviska Peteetneet Museum and Cultural Arts Center. Tento kopec je široký a poskytuje dostatok priestoru pre zábavu sánkarov všetkých vekových kategórií!

Čo by ste mali vedieť

Podobne ako Rock Canyon, aj Peteetneet Acadamy môže byť poriadne nabitá miestnymi sánkarmi. Ak chcete kopec pre seba, je dobré ísť v čase mimo.

Nezabudnite sa teplo obliecť a priniesť veľa jedla a vody.

  Je FishingLicense.org legitímna webová stránka?

3. Základná škola Cherry Hill

Poloha

250 E 1650 S Orem, UT 84058

Sánkarský kopec na základnej škole Cherry Hill sa nachádza 10 minút severovýchodne od mesta Provo v meste Orem. Je to celkom blízko nákupného centra a na University Parkway.

náklady

Zadarmo.

hodiny

Denne od 6. do 22. hodiny.

Viac informácií

Ak hľadáte miesto, kde by ste sa mohli sánkovať malého, toto je miesto. Južne od Cherry Hill Elementary je malý kopec, ktorý je skvelý pre deti, aby sa bezpečne šmýkali. Okrem toho sa na tomto mieste na sánkovanie budete cítiť oveľa uvoľnenejšie, pretože je menej preplnené ako mnohé iné miesta na sánkovanie v tejto oblasti.

Cherry Hill je tiež skvelým miestom pre deti, kde si môžu postaviť snehuliaka, snehovú pevnosť alebo si zahrať dobrú guľovačku v starom štýle. Toto je miesto, kam sa oplatí priviesť deti.

Čo by ste mali vedieť

Po sánkovaní sa môžete zohriať a zjesť skvelé jedlo v mojej osobnej obľúbenej reštaurácii v okolí: Bam Bams BBQ.

4. Tibble Fork Reservoir (American Fork Canyon)

Poloha

N Americká vidlica Canyon Rd, Provo, UT 84604

Toto miesto na sánkovanie je až do American Fork Canyon a je asi 30-40 minút jazdy severne od Prova.

náklady

Vstupné 6 USD za auto. K dispozícii je tiež možnosť ročného preukazu za 45 dolárov.

hodiny

N/A

Viac informácií

Toto miesto na sánkovanie je trochu mimo vychodených ciest, ale rozhodne to stojí za to! Aby ste sa k nemu dostali, prejdite nádherným americkým kaňonom Fork Canyon, ktorý lemujú zasnežené borovice a zasnežené vrcholky hôr. Po príchode nájdete krásnu nádrž, ktorá je pravdepodobne zaľadnená.

Neexistujú žiadne oficiálne kopce na sánkovanie, ale veľa ľudí si vyberie náhodné kopce na sánkovanie. Nie je nezvyčajné vidieť ľudí už na kopci, keď sa tam dostanete.

Na výber je toľko rôznych kopcov. Niektoré kopce sú veľmi strmé a poskytujú super rýchlu a vzrušujúcu jazdu na dno!

Čo by ste mali vedieť

Tibble Fork Reservoir ponúka aj mnoho ďalších zimných aktivít. Miestni obyvatelia využívajú túto oblasť na výlety na snežniciach a bežkovanie. Nezabudnite si vziať so sebou fotoaparát, nebudete chcieť zmeškať fotenie krásnych záberov krajiny.

5. Riverview Park

Poloha

4620 N 300 W, Provo, UT 84604

Riverview Park sa nachádza 10 minút od centra mesta Provo. Nachádza sa v severnom Prove hneď vedľa mesta Orem.

náklady

Zadarmo.

hodiny

Otvorené denne od 7:00 do 23:00.

Viac informácií

Riverview Park je ďalším skvelým miestom, kam vziať deti. Má jeden hlavný kopec na sánkovanie, na ktorom sa dá jazdiť z oboch strán. Nie je príliš vysoký, ale je pomerne strmý. Skvelá vec na tomto kopci je skutočnosť, že vám dáva dostatok priestoru na zastavenie, keď sa dostanete dole.

Čo by ste mali vedieť

Budete radi, že tento park má sociálne zariadenia umiestnené v blízkosti sánkarského kopca. Nebudete sa musieť obávať, keď vaše deti budú musieť nevyhnutne použiť toaletu.

Park ponúka aj množstvo turistických chodníkov a je krásny v teplejších mesiacoch.

  Čo je výmenník tepla pre snežné skútre?

6. Kaskádový park

Poloha

200 N 950 E St, Orem, UT 84097

Cascade Park sa nachádza 12-15 minút severne od Prova v meste Orem. V skutočnosti je to len míľu alebo dve po ceste od Riverview Park.

náklady

Zadarmo.

hodiny

Denne od 8. do 21. hodiny.

Viac informácií

V tomto parku sa vy a vaše deti budete usmievať od ucha k uchu, keď sa budete šmýkať dolu stredne veľkým kopcom. Tento park ponúka široký otvorený kopec a dostatok priestoru pre deti, aby sa mohli hrať aj na snehu. Cascade Park musíte vyskúšať, ak máte malé deti!

Čo by ste mali vedieť

Tento 6,3-akrový park tiež poskytuje skvelý výhľad na horu Timpanogas. Má tiež rôzne piknikové pavilóny, ktoré sú ideálne na relaxáciu po dlhom dni sánkovania.

7. Stredná škola Mountain View

Poloha

665 Center St, Orem, UT 84057

Toto miesto na sánkovanie sa nachádza 10 – 15 minút severne od mesta Provo v meste Orem, priamo oproti fitnescentru Orem.

náklady

Zadarmo.

hodiny

N/A

Viac informácií

Toto miesto na sánkovanie nájdete na ihrisku strednej školy Mount View, ktorá sa nachádza hneď vedľa ulice Center Street. Tieto kopce vás a vašu rodinu určite zabavia na celé hodiny (alebo aspoň dovtedy, kým nebude príliš chladno na to, aby ste mohli pokračovať v sánkovaní).

Kopce sú skvelé pre malé deti, takže nezabudnite vziať celú bandu.

Čo by ste mali vedieť

V závislosti od toho, kde sa rozhodnete sánkovať, existuje možnosť naraziť na plot, ktorý označuje pozemok, takže buďte opatrní.

8. Veľké pramene

Poloha

Spring Hollow Road, Provo, UT 84604

Big Springs je vzdialený 50 minút jazdy kaňonom Provo a trochu cez hory. Prechádzate mestom Wallsburg.

náklady

Zadarmo.

hodiny

N/A

Viac informácií

Toto miesto na sánkovanie je o niečo náročnejšie, najmä v zimných mesiacoch. Vyžaduje si to poriadnu jazdu cez hory, ale výhľady pri výstupe a na mieste sánkovania stoja za to. Neexistuje žiadny „oficiálny“ kopec na sánkovanie, skôr si vyberiete kopec, na ktorý sa sánkujete, a idete na to.

Čo by ste mali vedieť

Pri jazde v tejto oblasti buďte opatrní. Na dosiahnutie tohto miesta na sánkovanie sú preferované vozidlá s pohonom všetkých štyroch kolies. Teple sa oblečte a zistite, aké je počasie na ceste.

9. Jolley’s Ranch v kaňone Hobble Creek

Poloha

Pravá vidlica Hobble Rd, Springville, UT 84663

Jolley’s Ranch sa nachádza priamo pri Springville a je pár kilometrov od kaňonu Hobble Creek. Je to 25 minút jazdy južne od mesta Provo.

náklady

Zadarmo.

hodiny

Pondelok – Sobota od 10:00 do 17:00.

Viac informácií

Tí, ktorí boli v Jolley’s Ranch Sledding Area, vedia, že je to jedno z najlepšie strážených tajomstiev tejto oblasti. Sánkovačka je jedným z najlepších kopcov na sánkovanie pri Prove a je úplne zadarmo. Jolley’s Ranch ponúka dlhý, rýchly a vysoký kopec, ktorý je k dispozícii na sánkovanie.

Sánkarský kopec je tiež veľmi bezpečný a má jasne vyznačené trasy na sánkovanie a dole balíky sena, ktoré vás zastavia.

  Potrebujete pri batohu podložku na spanie?

Okrem toho je tu určené aj miesto pre sánkarov na túru späť, takže sa nemusíte obávať kolízie. Vzletová plocha na vrchole kopcov je dostatočne široká a čakacia doba na sánkovanie je zvyčajne veľmi krátka.

Čo by ste mali vedieť

Jolley’s Ranch vás pokryje! Nielenže je toto miesto na sánkovanie bezplatné, ale má aj množstvo vybavenia, vďaka ktorému bude váš zážitok zo sánkovania príjemný a pohodlný. Na mieste sa nachádza otepľovací prístrešok, koncesná zóna, kde sa predáva horúca čokoláda a občerstvenie, a toalety, ktoré sú k dispozícii každému.

Na tomto mieste na sánkovanie je možné si tiež prenajať rúrky za 3 doláre. Okrem toho sa v okolí nachádzajú rôzne bežkárske trate a trate na snežnice, ktoré sa oplatí navštíviť.

10. Mestský cintorín Orem (park)

Poloha

1520 N 800 E, Orem, UT 84097

Toto miesto na sánkovanie sa nachádza len 10 – 15 minút severne od Prova v oblasti Orem. Park nájdete hneď vedľa skutočného cintorína neďaleko kaňonu Provo.

náklady

Zadarmo.

hodiny

Tento park je otvorený 24 hodín denne.

Viac informácií

Keď som prvýkrát počul o tomto mieste na sánkovanie, trochu ma odradil názov. Ak je to aj váš prípad, nemusíte sa obávať! Táto sánkovačka sa v skutočnosti nenachádza na cintoríne! Skôr sa nachádza v krásnom parku pri mestskom cintoríne. Nebudete znevažovať žiadny hrob!

Samotný park je dosť podobný Rock Canyon Parku v tom, že hlavné kopce na sánkovanie majú trochu miskovitý tvar.

Okrem hlavných kopcov na sánkovanie v tvare misky nájdete na vonkajšej strane parku viacero kopcov na sánkovanie, ktoré sú naozaj ideálne na sánkovanie pre malé deti.

Čo by ste mali vedieť

Určite si zoberte fotoaparát. Výhľady na hory sú tu fenomenálne. Tento 16-akrový park určite zabaví vás a rodinu počas dobrého zimného dňa.

Pri sánkovaní si dávajte pozor na strom a teplo sa oblečte podľa počasia.

11. Sandpiper Hill (Orlia hora)

Poloha

3015 Sandpiper Rd, Orlická hora, UT 84005

Sandpiper Hill sa nachádza v meste Eagle Mountain, ktoré je 30 minút jazdy od mesta Provo, na druhej strane jazera Utah.

náklady

Zadarmo.

hodiny

N/A

Viac informácií

Sandpiper Hill je skvelým miestom na sánkovanie! Kopec je dosť veľký a zmestí sa doň takmer akýkoľvek dav. Ponúka vzrušujúcu jazdu po dlhom a stredne svahovitom svahu.

Je to jeden z tých kopcov na sánkovanie, ktorý je strmý, ale nie príliš strmý. Keď sa odhodláte ísť dole, skončíte pod kopcom pri zamrznutom potoku.

Netreba sa však obávať, 99 % sánkarov sa zastaví skôr, než sa skutočne dostanú k potoku.

Čo by ste mali vedieť

Okolie je skvelé aj na sánkovanie. Sandpiper Hill sa nachádza pri Hidden Valley Park a Nolen Park, pričom oba sú skvelými miestami na sánkovanie.

Nolen Park je obzvlášť dobrý pre malé deti, pretože kopce sú dosť mierne.

Dávajte si pozor na potok na konci kopca a budete si istí, že si to poriadne rozdýchate!