11 najaktívnejších herných rýb, ktoré hryzú celú zimu

S klesajúcimi teplotami a mrazivými ránami väčšina rybárov ukladá rybársky výstroj do zimného spánku. Bohužiaľ im chýbajú niektoré z najaktívnejších súst celého roka.

Či už uprednostňujete sladkovodný alebo morský rybolov, existuje veľa druhov, ktoré zostávajú aktívne počas celej zimy. Niekoľko z nich pravdepodobne obýva vody blízko vás. Takže namiesto odkladania náčinia na zimu pokračujte v rybolove! Pamätajte, že sústo sa môže skutočne zahriať, keď sa počasie ochladí.

Tu je 11 najaktívnejších sladkovodných a morských druhov, na ktoré sa zameriame túto zimu.

Morské druhy

Mnohí rybári majú to šťastie, že žijú v blízkosti východného alebo západného pobrežia a lovia v jemných morských vodách.

Ak máte loď, skvelé! Ak nie, žiadny strach. Pobrežní rybári aj hlbokomorskí dobrodruhovia si túto zimu môžu vybrať z množstva morských rýb. Tu je niekoľko obľúbených pre východnú aj západnú dráhu.

#1 Surfperch

Na západnom pobreží nie je veľa ľadu, ale je tu veľa aktívnych surferov. Redtail, Barred a Calico surfperch plávajú hore a dole po celom pobreží Tichého oceánu v dosahu pobrežia.

Nemusíte čakať na teplé počasie, aby ste zachytili limit týchto úžasných bojovníkov, keď sa napájajú ističmi. Zimné obdobie párenia priťahuje veľké húfy hladných rýb, ktoré čakajú na to, kým ich neohrozený surfový rybár uloví.

Prázdne pláže a mierne zimné teploty poskytujú úľavu od krutých zím vo vnútrozemí. Keď vás chytí zimný blues, vezmite si svoj surfový prút a vydajte sa na pláž hľadať ostrieža.

Taktika zimných ostriežov na surfovanie je rovnaká ako v ktoromkoľvek inom ročnom období. Naším obľúbeným je náväzec Carolina s hmotnosťou 1 až 2 unce. Niektoré z najlepších návnad sú lastúrniky, piesočné červy Berkley Gulp alebo živé pieskové krevety. Ak sa chcete venovať lovu ostriežov viac do hĺbky, než sa vydáte von, prečítajte si náš najlepšie hodnotený článok o rybárske vybavenie a taktika na surfperch.

#2 Stripers

Jarná migrácia pásikavcov už dávno prešla, no rybári, ktorí chcú odolať mrazivým teplotám na východnom pobreží, sú stále na dosah.

Od New Jersey až po Carolina’s sa pásiari kŕmia celú zimu. Zatiaľ čo veľa rýb sa sťahuje do hlbších vôd, veľa rýb sa stále drží v tesnej blízkosti ochranných pobrežných línií a riečnych zálivov.

Medzi obľúbené oblasti patria rieky Hudson a Providence, ako aj zálivy Cape Cod, Cape Charles a Cape Hattaras.

Nečakajte husté školy, keďže teploty klesajú, ale v dosahu vrhania sa vždy potuluje niekoľko školákov. Hľadajte štruktúru pozdĺž brehov alebo mól. A nebojte sa pohybovať.

Trik v zime spočíva v tom, že návnadu lovíte pomaly, ale často sa pohybujete, aby ste našli malé skupinky týchto zimných nástrah. Medzi obľúbené nástrahy patria ťažké jigy zakončené úhormi Berkley Gulp, bucktail jigy alebo diamantové jigy.

Čítať  Ako ísť do kúpeľne počas rybolovu na ľade

#3 Okúnik

Od Floridy po Texas sa sebastesy nachádzajú v plytkých močiaroch vyhrievaných zimným slnkom a sú pripravené vziať vašu návnadu.

Niektoré z najlepších príležitostí na prenasledovanie vysoko aktívnych a agresívnych sebastesov sú práve po ochladení na začiatku zimy pozdĺž plytkých bytov. Ale môžete tiež nájsť tieto ryby trucovať okolo hlbokých dier v prílivových riekach.

Chladné zimné teploty a krištáľovo čistá voda vytvárajú skvelý pohľad na rybolov. Skúste sa porozprávať s niektorými miestnymi sprievodcami, aby ste získali niekoľko tipov o tom, kde vo vašej blízkosti červení často chodia počas zimných mesiacov.

Červené sú trochu pomalé, keď sa teplota vody začne pohybovať pod 60°, takže ryby pomaly. Živé návnady, ako sú bahniatka alebo krevety, fungujú dobre, keď umelé návnady nelákajú na uhryznutie. Pre rybárov, ktorí sú zbehlí v rybolove na umelé návnady, držte sa svojich obľúbených, ale znížte ich veľkosť. Niečo také jednoduché, ako je mäkký plastový paddletail na 3/16 oz jigu, postačí.

#4 Red Snapper

Keď ste pripravení uniknúť zo zamrznutých severných štátov, nehľadajte nič iné ako Texas. Zimné počasie v Perzskom zálive pripomína skôr jar a teplá voda neďaleko pobrežia Texasu je hlavným biotopom aktívneho chňapala červeného.

Štátne vody až do 9 míľ v Perzskom zálive sú pre chňapača otvorené celoročne. Nájdite vraky a útesy vo vode hlbšie ako 40 stôp a do konca dňa vás budú bolieť ruky.

Južné pobrežie Texasu pozdĺž móla Mansfield je obzvlášť produktívnou oblasťou počas celej sezóny. Prírodné útesy, ktoré sa rozprestierajú na míle ďaleko, obsahujú chňapal chocholatý, ktorý sa živí bohatou korisťou.

Centrálne pobrežie neďaleko Port O’Connor má niekoľko vrakov a útesov, ktoré sú špičkovými miestami na kŕmenie aj pre obrovské chňapaly.

Lodníkov, ktorí sa zameriavajú na chňapal, je v zimných mesiacoch málo, takže zarobte peniaze a vyrazte von.

Sladkovodné druhy

Takmer každý rybár v USA má v zimných mesiacoch blízky prístup k popredným sladkovodným rybárskym destináciám.

Amerika je preplnená jazerami, nádržami a riekami. Či už zimný rybolov znamená, že sa budete vŕtať v ľade alebo nahadzovať na otvorenej vode, je tu množstvo sladkovodných druhov, ktoré hryzú celú zimu.

#5 Žltý ostriež

Štandardom v ponuke väčšiny zimných rybárov je ostriež žltý. A tiež z dobrého dôvodu. Dokonca aj najchladnejšie z jazier pokrytých hrubým ľadom majú tieto nenásytné kŕmidlá v hojnosti.

Keď sa zdá, že ostatné ryby nehryzú, ostrieže sú dobrým plánom B. Ešte lepšie je, zvážte, či by ste nemali ako svoj plán A urobiť ostrieže. Zistíte, že ostriež žltý patrí v zime medzi najspoľahlivejšie aktívne ryby v sladkých vodách.

Čítať  Potrebujete tip na muškárenie?

Tak ako po iné ročné obdobia, ostrieže sa zdržiavajú v školách. Nájdete tu veľa krmív na bahnitom dne v hlbokých kotlinách. Používajte malé volfrámové prípravky na ľad zakončené červami, mäsom z ostrieža alebo voskovkami.

Chce to dobrú elektroniku a nejakú dieru v nádeji, že cez ľad nájdeš dobrý počet ostriežov. Dobré sústo však môže v zime vydržať celý deň, keď ich nájdete.

#6 Cappie

Crappie sú hladní dravci a zdá sa, že zimné mesiace ich apetít nekrotia. Tieto široko rozptýlené ryby sú obľúbené medzi rybármi a počas zimy sú hlavným cieľom.

Basy vám môžu dať chlad, keď sa počasie zmení na chladné, ale nezdá sa, že by sa hryzenie nikdy nespomalilo. Nad 45. rovnobežkou môžete zacieliť aktívnych chrapúňov cez ľad a ďalej na juh je voľná zver otvorená voda.

Či tak alebo onak, prinútiť ich hrýzť pomocou miech, ľadových prípravkov alebo odstrediviek. Keď nájdete ich polohu a hĺbku, nezabudnite loviť návnadu tesne nad nimi, aby ste zostali v zóne zásahu.

#7 Walleye

Zdá sa nemožné vytvoriť akýkoľvek „top“ zoznam bez toho, aby ste doň nezahrnuli walleye. A tento zoznam nie je výnimkou. Zimné mesiace prinášajú ľad, sneh a otupujúci chlad. Zima však priťahuje pozornosť takmer každého rybára v okolí.

Chytanie boleňa cez ľad alebo v prepadoch a chvostových pretekoch je pre mnohých na severe vzrušujúce. Nehovoriac o tom, že mäso z mreny robí chutné jedlo na stôl.

Pre maximálnu akciu cez ľad použite jugging Raps, lyžice alebo jigs zakončené návnadou. Nebojte sa byť agresívny s vašou juggingovou akciou, aby ste vtiahli plaviace sa ryby. Vyvŕtajte strategické diery pozdĺž okrajov a tvrdých až mäkkých prechodov v blízkosti blat.

Pre rybárov na voľnej vode lovte pomaly s mäkkými plastmi pri dne. Súčasné sloje a skalné zlomy sú obľúbenými loviskami hladných tŕňov.

#8 Šťuka severná

Len máloktorej rybe sa v ľadových vodách darí tak dobre ako šťuke severnej. Tieto zubaté veľhady strašia v najchladnejších jazerách na severe až za polárnym kruhom. Každý rybár môže potvrdiť, že šťuka patrí medzi najaktívnejšie ryby, na ktoré sa treba zamerať počas zimy.

Šťuky sú vášnivými lovcami, ale zháňať obete chladu je ich chlebom. Skúsení rybári uprednostňujú prepady veľkých šťúk s tip-upmi, pričom ako návnadu používajú živé alebo mŕtve črevá.

Podmorský rybolov v Darkhouse je ďalšou obľúbenou zábavou pre odhodlaných rybárov na ľade, ktorí chcú okoreniť akciu počas dlhých zím v severných štátoch. Zdieľame všetky tipy a triky, ktoré potrebujete vedieť, aby ste úspešne pokračovali lov oštepom v temnom dome v inom z našich článkov.

Bez ohľadu na to, ako ich chcete chytiť, šťuka by mala byť na vašom zozname rýb, ktoré musíte túto zimu chytiť!

Čítať  Dokážete trollovať pre veľkohubého basgitaristu

# 9 Pstruh

Pstruhy sú najaktívnejšie, keď prichádza zima. Ich láska k chladnej vode a nepretržitému kŕmeniu z nich robí zimným rybárom ľahký lov.

Na rozdiel od väčšiny rýb na tomto zozname studená voda nespôsobuje pomalosť pstruhov. V skutočnosti, keď úmorné horúčavy ustupujú, pstruhy vyrazia na vysoký obrátky. Vychádzajú z hlbokých, chladných dier a agresívne sa živia v horných vrstvách vody.

Pstruhy celú zimu cestujú po plytkých plochách a štrukturálnych prechodoch pri hľadaní koristi. Chytajte ich cez ľad malými lyžičkami, ľadovými muškami alebo živou návnadou. Na otvorených vodných plochách je vysoko produktívny aj lov so zavesenými návnadami.

Napriek tomu, že sú v zime mimoriadne aktívne, pstruhy stále najlepšie hryzú pri slabom osvetlení. Ak dokážete odolávať chladu, pstruhy ponúkajú dostatok motivácie ísť túto zimu na ryby.

#10 maloústy bas

Môžu mať v názve basu, ale sú to protipóly ich veľkoústeho bratranca. Omámu maloústymu sa darí v studenej vode.

Ich lokalizácia je výzvou, pretože sa presúvajú do svojich obľúbených zimných štruktúr. Keď sa však na ne zameriate, môže to byť ten najúžasnejší rybolov za celú sezónu.

Vyhľadajte aktívny zimolez okolo skalných hrbolčekov, štrkových tyčí a skalných útesov vo vode o niečo hlbšej, ako ste si zamerali na jar až jeseň. V zime je hlboká voda o niečo teplejšia, takže pre úspech nájdite tie vrecká.

Nezabudnite loviť návnady pomalšie a používajte elektroniku. Ak lovíte maloústy cez tvrdú vodu, vyvŕtajte si diery okolo hrbolčekov v strede jazera, zrázov alebo skalných prechodov. Drop shot alebo čepeľová návnada robia cez ľad zázraky pre ostrieža malého.

#11 Channel Sumec

Veľké ryby vyžadujú veľké jedlá po celý rok a tukové mačky nie sú výnimkou. Prekvapivo, sumca väčšina rybárov v zime prehliada. Máloktorá ryba sa však počas chladných mesiacov živí tak aktívne ako sumec.

Sumce, ktoré boli kedysi iba náhodným úlovkom pre rybárov na ľade, ktorí sa zameriavali na populárnejšie druhy, si teraz v zime získavajú viac venovanej pozornosti. Nízke svetlo v zime v kombinácii s hrubou vrstvou ľadu vytvára dokonalé podmienky pre lov dravcov poháňaných zápachom, ako sú sumce v kanáli.

Prilepenie smradľavých návnad alebo jeleňov pomocou pevnej ľadovej udice prináša uspokojivú akciu kedykoľvek počas dňa. Aj keď je známe, že jugging s lyžičkami tiež funguje dobre.

Zdá sa, že aj na otvorenej vode na juhu sa sumce kŕmia celý deň počas najtemnejších zimných dní. Udržať návnadu vo vode je jediná zručnosť potrebná na ulovenie skutočných obrov počas zimného chladu.