10 zábavných kempingových aktivít pre páry [Great Ideas and Activities]

Mnohí z nás vedia, že kempovanie môže v ľuďoch vyvolať pocit divočiny a dobrodružstva, no vedeli ste, že počas kempovania sa môžete venovať mnohým sladkým, romantickým aktivitám?

Pri zábavnom kempingovom výlete so svojím partnerom môžete vykonávať mnohé zo štandardných kempingových aktivít, ako je turistika, bicyklovanie, príprava táborového jedla a spanie vonku v stane.

Existujú však špecifické spôsoby, ako môžete urobiť kemping romantickejším, intímnejším a celkovo nezabudnuteľnejším pre vás a vášho partnera.

Či už plánujete kempovanie na Valentína, výročie, narodeninový víkend alebo len očarujúci útek, ponúkneme vám niekoľko možností, ako vyskúšať fantastický výlet, ktorý si zamilujete vy aj váš partner.

Tu je 10 zábavných kempingových aktivít pre páry.

kempovanie pre páry

Urobte si krásnu túru

Pešia turistika je bežnou kempingovou aktivitou, ktorú má veľa ľudí rád. Ale keď ste so svojou polovičkou, táto aktivita môže nadobudnúť úplne nový význam a hĺbku.

Túra môže byť pokojným, upokojujúcim zážitkom alebo náročným, dobrodružným zážitkom, v závislosti od toho, ktorý chodník si vyberiete.

Tak či onak, turistika poskytuje príležitosť na intímny, neprerušovaný čas s partnerom.

Bez ohľadu na to, či sa chcete prejsť po neformálnej ceste alebo vyliezť na vrchol hory, najlepšie by bolo, keby ste si vybrali dlhší chodník, aby ste mali dostatok času porozprávať sa o všetkom, o čom vo svojej hektike zvyčajne nemôžete hovoriť. každodenného života.

Navyše, obklopiť sa krásnym, úplne prirodzeným prostredím pozýva na určitý typ spojenia, ktoré je ťažké nájsť kdekoľvek inde. To platí najmä vtedy, ak sú počas túry alebo na jej konci krásne výhľady a scenéria.

Urobte si piknik s výhľadom

Keď už hovoríme o výhľadoch, kempovanie vám ponúka veľa príležitostí na zachytenie úžasných výhľadov, ktoré by ste normálne vo svojom okolí nevideli.

Tak prečo si nevychutnať svoj obľúbený výhľad zabalením údenín, prikrývok a nápojov, aby ste si mohli vychutnať jedlo v nádhernom prostredí?

V závislosti od toho, kde sa rozhodnete kempovať, sa s partnerom môžete prejsť k jazeru, vyjsť na horu, prejsť sa na pláž alebo vyliezť na kopec a najesť sa pri pozorovaní divokej prírody, vĺn alebo mimoriadneho západu slnka.

Výrobky z údenín, ako sú tvrdé syry, údeniny, sušené ovocie a lahodné nátierky, majú tendenciu zostať chutné v rôznych prostrediach, takže sú skvelou voľbou pre kempingový piknik.

Navyše sú skvelé na zdieľanie a zdieľanie položiek v rámci jedla je samo o sebe romantické gesto!

Zabezpečte si odľahlý kemping

Súčasťou romantického kempovania je nájsť si súkromné, intímne miesto na trávenie večerov a spoločné zaspávanie.

V celej krajine je veľa kempingov, no mnohé z nich sú veľmi obľúbené a rýchlo sa stanú preplnenými.

Ak chcete mať odľahlejší kemping, skúste si nájsť kemping, ktorý je viac vzdialený od veľkého mesta, a namiesto víkendu skúste ísť cez pracovný deň.

Týmto spôsobom bude šanca nájsť súkromnú, odľahlú a tichú oblasť na zriadenie tábora oveľa pravdepodobnejšia.

Čítať  Potrebujete podložku na spanie na kempovanie?

V opačnom prípade, ak by ste sa chceli pokúsiť nájsť ešte odľahlejšie miesto, nemusíte vôbec stanovať v určenom, organizovanom kempingu.

Úradom pre správu pôdy sú vyhradené oblasti, na ktorých môžete kempovať zadarmo! Mnohé z týchto oblastí BLM sú široké otvorené priestranstvá alebo rozsiahle lesy, kde si môžete pohodlne postaviť stan.

Vytvorte romantickú atmosféru kempingu

Keď už hovoríme o romantických kempingoch, nájsť si odľahlé miesto nie je jediný spôsob, ako si zabezpečiť chvíle s láskou v prírode.

A to, že ste v prírode, neznamená, že sa musíte zbaviť prvkov dizajnu a atmosféry, ktoré sú bežnými faktormi mnohých romantických dovoleniek.

Svoj kemp môžete vyzdobiť svetlami, kvetmi, zdobeným baldachýnom alebo akýmkoľvek iným atraktívnym dekorom, ktorý ho trochu okorení.

Tiež si myslíme, že je skvelý nápad zaobstarať si stan pre štyri osoby, hoci v ňom budete len vy dvaja. Takto budete mať vo svojom stane viac priestoru na relaxáciu, rozhovory, hranie hier alebo dokonca odovzdanie každej správy na konci únavného dňa.

Choďte spolu pozorovať hviezdy

Ďalšou zábavnou kempingovou aktivitou pre páry je spoločné pozorovanie hviezd.

Keď kempujete, zvyčajne sa nachádzate v odľahlejšej oblasti, než je vaše mesto. Zvyčajne to znamená, že pri kempovaní je menej svetelného znečistenia a výrazne väčšia šanca, že uvidíte nádhernú nočnú oblohu plnú hviezd.

Využite túto príležitosť tak, že si vytiahnete deku a ľahnete si von a pozriete sa na nočnú oblohu.

Čím viac sa pozriete hore, tým jasnejšie budú hviezdy a tým viac sa budete cítiť inšpirovaní hovoriť o svojich najhlbších pravdách a zraniteľnostiach.

Spojenie pod nočnou oblohou je krásny a nezabudnuteľný spôsob, ako ukončiť jednu – ak nie všetky – vaše spoločné kempingové noci.

Uvarte si špeciálne jedlo

To, že nie ste v reštaurácii s hviezdičkou Michelin, neznamená, že jedlo, ktoré jete na tomto výlete, nemôže byť špeciálne, nezabudnuteľné a absolútne chutné.

Všetko, čo potrebujete, je pár kempingových varičov, pár hrncov a pár náradia, aby ste si mohli pripraviť veľkolepé jedlo vonku.

Môžete si pripraviť jednoduché obľúbené jedlo, ako je mak a syr alebo ochutená ryža, alebo môžete skúsiť niečo zložitejšie, napríklad opekanie klobás a zeleniny pri ohni.

Môžete tiež skončiť s dezertom vhodným pre kemping, ako je s’mores!

Navyše je to zábavná spájacia aktivita, pretože aj keď jedlo nedopadne presne podľa vašich predstáv, alebo je ťažšie, ako ste očakávali, môžete sa zasmiať na svojich chybách a jednoducho sa na tom zabaviť!

Len vedzte, že soľ, korenie a trpezlivosť idú ďaleko!

Hrajte kempingové hry

Potom, čo sa vydáte na chodníky alebo preskúmate prírodné prostredie, hranie hry priateľskej k kempingu je pre vás a vašu polovičku príjemným spôsobom, ako si na konci dňa odpočinúť.

Existuje niekoľko rôznych typov hier, ktoré môžete hrať, a môžete uprednostniť jeden typ pred druhým v závislosti od toho, aký druh kempovania budete robiť (napr. kempovanie v aute vs. s batohom na chrbte) a iných preferencií.

Čítať  Je merino vlna teplejšia ako bežná vlna? [Explained]

Kempingové stolové hry

Hranie spoločenských hier je skvelou možnosťou pre páry, ktoré si vo vzťahu užívajú trochu priateľskej súťaže.

Hry ako Scrabble, Connect 4 a Jenga sú odľahčené hry, ktoré sa ľahko naučíte a ktoré vás dokážu zabaviť, až kým nebudete pripravení naozaj si oddýchnuť.

Môžete tiež ľahko prihodiť gramy banánu, čo je podobné scrabble, ale nezahŕňa skutočnú dosku, vďaka čomu je ešte pohodlnejšie vziať si so sebou na výlet.

Kempingové kartové hry

Keď kempujete, a najmä ak cestujete s batohom, chcete obmedziť množstvo, veľkosť a hmotnosť vecí, ktoré si so sebou beriete.

Stolová hra v plnej veľkosti teda nemusí byť ideálna pre vaše špecifické podmienky a preferencie kempovania

Ak si však prinesiete balíček kariet alebo špecifickú malú kartovú hru, môže to byť zábavná aktivita pre pár bez toho, aby ste museli vláčiť veľkú stolovú hru v taške.

Kempingové hry bez položiek

Na hranie hier počas kempovania nepotrebujete fyzickú položku! Existuje veľa roztomilých hier, ktoré môžete hrať len pomocou slov a mysle.

Vy a váš partner si napríklad môžete vymieňať otázky, pokúšať sa navzájom uhádnuť odpovede a potom získať body za správne uhádnutie. Kto získa najviac bodov, vyhráva!

Medzi ďalšie hry bez stolových a bez kariet, ktoré by sa vám mohli páčiť, patria Chceli by ste radšej, Dve pravdy a lož a ​​Kategória hry.

Rozprávajte príbehy pri ohni

Založenie ohňa je upokojujúci a pokojný spôsob, ako stráviť táborové večery so svojou polovičkou.

Plamene rozžiaria okolie oranžovou žiarou, zvuk praskajúceho dreva a dokonca aj vôňa horenia dokáže vytvoriť skutočne útulné, rozkošné a rozprávkové prostredie.

V tomto teplom a príjemnom prostredí sa môže objaviť veľa rôznych typov konverzácií, ale rozprávanie príbehov pri ohni je pre páry na kempingu obzvlášť hodná aktivita.

Či už svoj vzťah len začínate a lepšie spoznávate svoje zázemie, záujmy a zvieracie chúťky, alebo ste vo vzťahu už dlho, stále je toho veľa, čo vám rozprávanie pri táboráku môže odhaliť.

Môžete sa dokonca rozhodnúť rozprávať staré príbehy s novšou, zrelšou perspektívou.

Tak či onak, rozprávanie príbehov pri táboráku poskytne vynikajúcu príležitosť na radostný smiech, úprimnú zraniteľnosť a hlboké spojenie.

Plávať vo vode

Kempovanie pri nejakej vode, do ktorej sa môžete ponoriť – či už je to otvorený oceán, upokojujúce jazero, prudká rieka alebo jednoducho priestranný bazén v kempingu – je skvelý nápad pre páry.

Nielenže sú tieto vodné plochy zvyčajne príjemné na pohľad — a mohli by byť skvelými miestami pre váš piknik, túry alebo iné aktivity — ponúkajú aj samy o sebe zábavnú aktivitu. Môžete ísť plávať!

Toto je v prvom rade dobrý nápad, ak plánujete kempovanie v jarných alebo letných mesiacoch, keď je vonku slnko a dni sú dlhé a sparné.

Ak plánujete kempovanie v chladnejších mesiacoch, skúste si nájsť kemping v blízkosti horúcich prameňov, aby ste sa mohli ponoriť do teplej alebo horúcej vody, aby ste si upokojili dušu a spoločne si oddýchli.

Čítať  Vône, ktoré odpudzujú medvede? [Smells Can Deter Bears]

V opačnom prípade, ak máte radi glamping, možno budete mať šťastie a nájdete chatu alebo jurtu s vírivkou.

Bez ohľadu na formu, veľkosť alebo typ vody, okúpať sa so svojou milovanou osobou je fantastický spôsob, ako urobiť deň romantickejším, zamilovanejším alebo úplne parným.

Dodatočné vodné aktivity

Ak nie ste na plávanie alebo podmienky vo vode nie sú vhodné na kúpanie, môžete sa pozrieť, aké ďalšie druhy vodných aktivít sú dostupné z vášho kempingu.

Ak ste pri oceáne, môžete vyskúšať paddleboarding, surfovanie alebo vodné skútre. Alebo, ak ste blízko jazera alebo rieky, môžete jazdiť na kajaku alebo rafte. Existuje veľa vodných aktivít v závislosti od vašich konkrétnych záujmov!

Užite si vínny večer

V neposlednom rade, ak vám a vášmu partnerovi počas kempovania nevadí pár nápojov pre dospelých, romantická vínna noc je skvelým spôsobom, ako ukončiť váš výlet.

Môžete si priniesť svoju obľúbenú fľašu alebo dve a opekať si krásny zážitok.

Odporúčame podeliť sa o fľašu vína na ideálnom mieste, možno na mieste, ktoré si vy dvaja myslíte, že je naozaj krásne, alebo pri pozorovaní západu slnka na kopci.

Môžete sa tiež jednoducho zútulniť a urobiť si vínny večer pri falošných sviečkach v súkromí vlastného stanu, najmä ak je dostatočne priestranný.

Rýchla poznámka však znie, že nie je ideálny na to, aby ste si na kemping priniesli poháre na víno.

Ak však stále túžite po estetickej príťažlivosti pohára na víno, môžete si namiesto neho kúpiť plastové číre poháre na víno. Toto je bezpečnejšia voľba pre balenie a vybaľovanie, pretože rozbité sklo nie je našou predstavou romantiky v celom zariadení!

kempingový piknik

Záver

Ak ste unavení z typických víkendov pre páry, počas ktorých chodíte do reštaurácií a pozeráte filmy, kemping môže byť skvelým spôsobom, ako zmeniť veci a zažiť skutočný zážitok zo spojenia bez každodenného rozptyľovania.

A teraz máte desať zábavných kempingových aktivít pre páry, z ktorých si môžete vybrať, aby bol váš kempingový výlet taký romantický, dobrodružný, relaxačný a láskyplný, ako len chcete!

Ako už viete, pre každý typ páru je niečo.

Ak ste dobrodružný pár, môžete sa vydať na vzrušujúcu túru alebo vyskúšať nový vodný šport.

Ak ste romantický pár, môžete svoj kemp vyzdobiť ružami a svetlami na batérie, ktoré udajú tón.

Ak ste pár, ktorý miluje jedlo, môžete si urobiť piknik, pripraviť si s’mores alebo si spoločne pripraviť viacchodové kempingové jedlo.

A samozrejme, ak ste všetci z vyššie uvedených, môžete robiť všetky aktivity na zozname!

Ak sa uistíte, že aktivity, ktoré si vyberiete, zodpovedajú vášmu vkusu aj vkusu vášho partnera, sme si istí, že zažijete úžasný párový kemping.